MLADÍ PLOUTVAŘI SE V POLSKU BLÝSKLI ZISKEM 24 MEDAILÍ

Tradiční mezinárodní závody v polských Gliwicích.

O víkendu 26. – 27. října 2019 hostily polské Gliwice tradiční a mezi závodníky velmi oblíbený mezinárodní závod v ploutvovém plavání  Finswimming European Junior CupEvropský pohár juniorů v ploutvovém plavání. V početné konkurenci 244 závodníků z 36 klubů osmi evropských zemí – Polsko, Ukrajina, Bělorusko, Estonsko, Litva, Slovensko, Německo a Česká republika – se čeští mladí ploutvaři rozhodně neztratili a přivezli si domů hned 24 cenných kovů.

Nejlepší českou závodnicí a zároveň jednou z nejlepších v celé Evropě byla v Gliwicích Adéla Zapletalová (Fast Fins Přerov), která vybojovala celkem čtyři medaile. Pro zlato si doplavala na trati 200 BF, stříbro jí patří ze závodu na 400 BF (kde mimo jiné vylepšila český rekord ve věkové kategorii D, který má nyní hodnotu 4:15,47 s) a na 100 BF, bronzem ze závodu na 50 BF pak zkompletovala celou sadu medailí.

Antonín Piňos (Fast Fins Přerov) přidal do sbírky přerovského klubu další dva cenné kovy. Třetí místo obsadil v disciplínách 200 BF a 100 BF. Na trati 400 BF doplaval sice na nepopulárním 4. místě, ovšem v novém českém rekordu kategorie D, jehož hodnota je 4:16:07 s.

Díky šesti medailím obsadil klub Fast Fins Přerov 14. místo v celkovém hodnocení klubů a stal se tak nejlepším českým klubem na Evropském poháru.

Druhým nejlepším českým klubem byl v Polsku klub KP Pardubice. S devíti medailemi, o které se postarali tři závodníci, mu patří celkové 17. místo.

Daniel Cimburek byl druhý na trati 200 PP i na 200 BF, bronz přidal v závodě 100 BF. Tomáš Pilný si pro dvě stříbra doplaval na distancích 400 PP a 100 PP, bronzová pozice mu patří v závodě 200 PP. Vasilij Ploc pak dohmátl třikrát na třetím místě na tratích 200 PP, 100 PP a 50 BF.

Po dvou medailích si domů vezou Vojtěch Kašpar z Aquaklubu Liberec (stříbro na trati 100 BF, bronz na trati 200 BF), Veronika Králíčková, zástupkyně Čochtanklubu Žďár nad Sázavou (stříbro v disciplíně 200 PP, bronz na dvojnásobné trati 400 PP) a také Matěj Novotný ze Subaquaclub Delfín Tábor (stříbro v disciplíně 800 PP, bronz na poloviční distanci 400 PP).

Jednu medaili pak vybojovali i Klára Mazalová (Subaquaclub Delfín Tábor), která dohmátla třetí v závodě 200 PP, Filip Pogorelskij (KSP JU České Budějovice), který byl třetí na trati 800 PP, a ze stejného kovu se raduje i Sabina Dastychová (KSP Olomouc), která byla třetí na trati 200 BF.

Česká výprava se tak radovala z jedné zlaté, devíti stříbrných a čtrnácti bronzových medailí.

Kompletní výsledky z Evropského poháru juniorů v ploutvovém plavání jsou k dispozici na oficiálním webu soutěže, přehled výsledků českých závodníků je k dispozici zde.