Potápěči z Litoměřic pořádali Litoměřickou ploutev

Na start se postavilo 137 závodníků z 8 klubů.

Potápěči z Litoměřic pořádali Litoměřickou ploutev

Na litoměřickém plaveckém bazénu se v sobotu 12. října 2019 konal již 27. ročník závodů v plavání s ploutvemi pod názvem Litoměřická ploutev. Tradiční závod organizovaný Potápěčským Klubem Kraken Litoměřice p.s. ve spolupráci s 1.TPŠ Litoměřice s.r.o. měl letos, stejně jako každý rok, velmi vysokou účast.

Celkem se na start postavilo 137 závodníků z 8 potápěčských klubů napříč celou Českou republikou (Kraken Litoměřice, KPM Pulec Praha, Modrá Hvězda Praha, Aquaklub Liberec, Uhlomost Most, KP Česká Lípa, Subaquaklub Delfín Tábor a Potápěčský klub Pardubice).

Plavci, registrovaní Svazem potápěčů České republiky, si zde mohli aktualizovat své časy na tratích o délce 25 až 200 metrů, které se jim zapíší do statistik klíčových při nastupování plavců v ligových závodech. Kromě toho zde mohou startovat i nové děti, pro které se většinou jedná o první zkušenost a představení závodního světa.

Závodilo se ve třech věkových kategoriíchE (2008 a mladší), D (2007–2006) a C (2005–2004). Tradicí na Litoměřické ploutvi je již několikátým rokem vložený závod na 25 m s deskou určený pro nejmenší závodníky (2013 a mladší). Těch letos nastoupilo 13 a na každého čekala odměna, stejně jako na plavce ze závodních kategorií, kde první tři nejlepší v každé kategorii a disciplíně obdrželi diplom a medaili. Samozřejmostí jsou také závody smíšených štafet.

V každé kategorii se soutěžilo ve třech individuálních disciplínách a jedné týmové štafetě. Mezi chlapci se vítězům podařilo triumfovat ve všech individuálních disciplínách. Kategorii E ovládl po vítězství na trati 15/10 RP, 50 PP a 100 PP Vasilij Ploc (Modrá Hvězda Praha), který navíc přidal i zlatou medaili ve štafetě 4 x 50 PP. V kategorii D zvítězil v disciplínách 25 RP, 50 PP a 100 PP Duy Long Nguyen (KPM Pulec Praha). Ve věkové kategorii C vyhrál ve všech disciplínách (50 RP, 100 PP a 200 PP) Tomáš Pilný (Modrá Hvězda Praha), k čemuž přidal i zlato ze štafety 4 x 100 PP.

U dívek byla soutěž vyrovnanější a na prvních příčkách se závodnice i prostřídaly. V kategorii E zvítězila na trati 15/10 RP a 50 PP Ela Jarošová (Uhlomost Most). V poslední disciplíně 100 PP brala zlato Petra Šikýřová (Modrá Hvězda Praha) a navíc ještě přidala další ve štafetě 4 x 50 PP. Tyto úspěchy doplnila stříbrem na trati 15/10 RP a bronzem na trati 50 PP. Kategorie D měla jednoznačnou vítězku, Sáru Studenou (Subaquaklub Delfín Tábor), ta ovládla disciplíny 25 RP, 50 PP a 100 PP. V kategorii C se o vítězství podělily dvě závodnice. Klára Mazalová (Subaquaklub Delfín Tábor) ovládla tratě 50 RP a 200 PP. Linda Bočková (Modrá Hvězda Praha) vyhrála na trati 100 PP a byla součástí vítězné štafety na 4 x 100 PP, k tomu přidala stříbro na trati 50 RP a bronz na trati 200 PP.

Ve smíšených štafetáchkategorii E na trati 4 x 50 PP doplavala nejrychleji štafeta Modré Hvězdy Praha E1 (M. Jarolím, D. Fischer, P. Šikýřová, V. Ploc). Další dvě kategorie plavaly 4 x 100 PP. Kategorii D ovládla štafeta Liberce (V. Řezníčková, O. Sklenář, K. Sikorská, E. Kundrátová) a kategorii C Modrá Hvězda Praha C1 (L. Bočková, Š. Vyskočil, Š. Machát, T. Pilný).

Tereza Háčková shrnula uplynulý ročník závodů v ploutvovém plavání za organizační tým: „Chtěli bychom poděkovat všem účastníkům i rozhodčím za jejich přízeň a zájem, s nimiž na Litoměřickou ploutev přijíždějí. Rozhodčím hlavně děkujeme za jejich práci a podporu, které si vážíme. Za Klub Kraken Litoměřice stojí za vyzdvihnutí dvojí úspěch plavkyně Karolíny Weikertové, která v kategorii E získala stříbrnou medaili na 50 PP a bronz v disciplíně 100 PP. Závěrem všechny zveme na 28. ročník, který je plánován na 17. října 2020. Na příští rok máme připraveno překvapení v podobě obohacení programu i organizace celého závodu. Už teď se na všechny závodníky i fanoušky těšíme!“

Podklady pro text: Tereza Háčková, Potápěčský klub Kraken Litoměřice. Foto: Eduard Šíf.

---
---
---