Smíšená štafeta má olympijské stříbro!

Pátá medaile pro Českou republiku z biatlonových soutěží.

Smíšená štafeta má olympijské stříbro!

Medailové žně českých biatlonistů na OH v Soči pokračují! České kvarteto ve složení Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec vybojovalo v závodě sméšených štafet stříbrnou medaili.

Čeští reprezentantni nestačili pouze na fenomenální výkon Norů, za kterými zaostali o 32 sekund. Bronzoví skončili překvapivě Italové.

Veronika Vítková rozjela závod skvěle. Během celého svého úseku se držela na předních pozicích. Střelbu vleže zvládla bezchybně, ale na druhé položce musela jednou dobíjet. I tak ale předávala štafetu Gabriele Soukalové na třetím místě.

Soukalová dorazila soupeřky před sebou a na svou první střelbu doběhla jako první. Na té však musela třikrát dobíjet! Trestnému kolu se naštěstí vyhnula a zahájila stíhací jízdu za soupeřkami. Její úsilí se vyplatilo a Jaroslava Soukupa vyslala do závodu z prvního místa. Ten na svém úseku změřil síly s legendárním Norem Ole Einarem Björndalenem, který se ziskem již 13. medaile z OH stal nejúspěšnějším sportovcem olympijské historie.

Soukup na střelnici jednou chyboval, čehož Nor využil a osamostatnil se na čele závodu. Na posledním úseku Ondřej Moravec udržel druhé místo před svými soupeři a česká výprava se tak mohla v cíli radovat z páté biatlonové medaile, celkově osmé pro Českou republiku, z OH.

"Kdyby mi před čtyřmi lety někdo řekl, že budeme mít pět medailí, tak bych mu řekl, že je trošku snílek a že může začít psát pohádky. Můžete být kousíček od úspěchu, jako byla třeba Gábina Soukalová těmi čtvrtými místy, ale stejně navždy zůstanete zapomenutí. Český tým má tady na olympiádě formu ohromnou, což dokazuje těch pět medailí. Tahle olympiáda z pohledu biatlonu nikdy zapomenuta nebude," prohlásil po závodě spokojený trenér Ondřej Rybář.