Lodní modeláři posbíraly přes léto tituly mistrů světa i Evropy!

Shrnutí úspěchů na mezinárodní scéně.

Mezinárodní sezóna lodních modelářů skončila začátkem září, a proto nadešel čas ohlédnout se za úspěchy, které letošní rok přinesl. Čeští reprezentanti se letos zúčastnili tří mistrovství světa a dvou mistrovství Evropy a z většiny soutěžních sekcí si naši modeláři přivezli medaile.

Vše začalo na mistrovství světa maketové sekce NS, kde v nejvíce obsazené třídě F4-A s téměř 40 závodníky v seniorské třídě získal Pavel Darakev stříbrnou medaili a mezi 25 juniorskými závodníky se stal Dominik Juhasz mistrem světa! Na stupně vítězů ho doprovodil a převzal bronzovou medaili Karel Fyrbach. Ani v dalších třídách nezůstali bez medailí, byť už jen bronzovými. V třídách s motorovým pohonem F2-A junior Ondřej Budina a F4-B Tomáš Hlach. V maketových plachetnicích třídě NSS-D získal bronzovou medaili Tomáš Jakeš.

Začátkem srpna proběhla mistrovství v rychlostních modelech, mistrovství světa modelů s elektrickým motorem sekce M a mistrovství Evropy modelů se spalovacím motorem. Na MS modelů s elektrickým motorem získal zlatou medaili v jednotlivcích ve třídě Mini ECO Expert junior Štěpán Fišer. Další zlaté medaile pak získali naši modeláři v týmových soutěžích ve třídách Mini ECO Team Junior, Mini ECO Team a ECO Team Junior. Na ME IMBRA modelů se spalovacím motorem získal junior Tomáš Kuban zlatou medaili ve dvou třídách FSR-V 3,5 junior a FSR-V 7,5 junior, to ještě doplnil bronzovou medailí z FSR-V 15. V seniorech získal David Štička celou sadu medailí, zlatou v FSR-V 27, stříbrnou v FSR-V 15 a bronzové v FSR-V 7,5 a FSR-V 3,5. Ve třídě s nejsilnějším motorem FSR-35 získal stříbrnou medaili Lubomír Runkas.

Sezónu úspěšně zakončili naši maketáři – stolní modely sekce C na mistrovství Evropy. Přestože zde získává zlatou medaili v jedné třídě několik modelů získáním více než 95 bodů, z našich pěti zlatých medailí byly dvě ve své třídě nejvyšší. Ty získali Josef Kopecký v C3b a Tomáš Vašíček v C7. Zbývající tři zlaté získali Vladimír Mareš v C1, Petr Šimek v C3d a Aleš Bak v C7. Skupinu zlatých medailistů ještě doplnili stříbrní Jaroslav Havlíček v C1 a Lubomír Jakeš v C3d

Detailnější informace najdete na stránkách Klubu Lodních Modelářů ČR.

Text a foto: KLoM ČR, Stanislav Jakeš, předsednictvo KLoM ČR.