Malí i velcí knírači se sjeli do Krkonoš

MČR ve výkonu kníračů a Speciální závod kníračů 2019.

Malí i velcí knírači se sjeli do Krkonoš

Od pátku 30. srpna do neděle 1. září 2019 probíhalo na fotbalovém hřišti v Čisté v Krkonoších Mistrovství ČR ve výkonu kníračů a Speciální závod kníračů. Organizace se ujala ZKO Rudník. V kategorii IGP 3 se udílel titul CACT. Rozhodčími akce byli Mgr. Jiří Kubeš na stopách, Iveta Skalická na poslušnosti a obranu hodnotil hlavní rozhodčí Jaroslav Petráček. Figuranty v rámci MČR i speciálních závodů byli Milan Římek a Tomáš Louda.

Do šampionátu se přihlásilo 51 závodníků, kteří si mohli užívat již od pátečních tréninků pěkného slunečného počasí. K vidění byly krásné a velmi kvalitní výkony. Královské disciplíny IGP 3 se zúčastnilo celkem 18 velkých kníračů se svými psovody, což byl rekordní počet.

V hlavní kategorii IGP 3 zvítězila, mistrovský titul a titul CACT si odnesla Hana Slowioczková s velkým kníračem Cord Daches Dream za celkový zisk 280 bodů (94 b. stopy, 94 b. poslušnost a 92 b. obrana). Druhé místo a titul res. CACT bral Karel Kieweg s fenkou Cis Hanno Veto za 274 bodů, se stejným počtem bodů, avšak horší obranou, skončil na třetí příčce Jiří Pavlík a Alexandra Černá Zulu.

Kategorii IGP 1 a Mistrem juniorem se stal Daniel Damm a Cairo Carsildan se ziskem 273 bodů. Na své si přišli i závodníci s malými a středními knírači. V závodě ZZO 1 středních kníračů v poslušnosti zvítězila Jitka Kopecká a Annie ze Charlotina údolí (96 b.). V kategorii ZMP 1 malých kníračů vyhrála Pavlína Hýbnerová a Natalia Tena Ernst Astronaut se ziskem 248 bodů. Ve speciálním závodě SPr 1 byla v obranách nejlepší dvojice Tereza Adamovská a Lowa Hanno Vero (88 b.), další speciální závod FPr 3 ve stopách ovládla Zdeňka Stránská a Avatar pro Marii (82b.). V posledním speciálním závodě v poslušnosti ZZO 1 brala první místo Kateřina Šmídová a Calamity Jane Pessoa (92 b.).

Kompletní výsledky jsou k dispozici na webu ČKS a zde.

Foto: canici.cz.

---
---
---
---
--