Letečtí modeláři mistry světa i Evropy!

Medaile přivezli z Austrálie a Makedonie.

Letečtí modeláři mistry světa i Evropy!

V průběhu léta se koná mnoho velkých akcí leteckých modelářů a naši reprezentanti nemohli na těch největších chybět.

Na přelomu července a srpna se konalo juniorské Mistrovství Evropy v Makedonii ve městě Prilep v kategoriích volných modelů F1A a F1B. V kategorie F1A soutěží modelů kluzáků a v kategorii F1B modely s gumovým motorem „Wakefield“. V kategorii větroňů F1A obsadil 11. místo Vítek Rössler, 12. místo Tomáš Tauer a 16. místo Jan Kulich. Jako družstvo obsadili juniorští reprezentanti celkové 4. místo.

Obrovský úspěch však zaznamenal v kategorii modelů poháněných gumovým svazkem F1B Vítek Rössler. V závěrečném dramatickém rozletu proti německému favoritovi Sebastienu Jëckelovi zvítězil a stal se juniorským mistrem Evropy! Dalšími našimi reprezentanty v této kategorii byli Petr Drobisz, který obsadil 6. místo, a Patrik Švorc, který skončil na 18. příčce. Všichni tři pak jako reprezentační družstvo České republiky získali bronzové medaile v týmové soutěži.

Seniorské mistrovství světa v kategoriích F1A a F1B se koná letos v říjnu v USA nedaleko Los Angeles. Čerstvý juniorský mistr Evropy a nejlepší český junior Vítek Rössler tam bude hájit naše barvy i mezi seniory.

Mistrovství světa kategorie RC modelů F3D a F5D se konalo 6. – 12. srpna 2019 v australském městě Maryborough. A naši modeláři u protinožců zářili v tom nejlepším možném světle! V kategorii modelů s elektrickým pohonem pro závod kolem pylonů F5D se mistrem světa stal Jan Sedláček, na druhém místě skončil Tomáš Ciniburk a současně celé družstvo ovládlo soutěž týmů a čeští reprezentanti tak přidali další titul mistrů světa!

Ve druhé kategorii F3D v rychlostním závodě modelů letadel se spalovacím motorem kolem pylonů doplnil český tým stříbrnou medaili z mistrovství světa. Výsledky našich modelářů jsou o to cennější, že jsou obhajobou úspěšných výsledků dosažených na předchozích šampionátech.

Reprezentační výjezdy juniorů i seniorů organizačně i finančně zajišťuje Svaz modelářů České republiky, z.s. Všem úspěšným modelářům gratulujeme!

Podklady pro text: SM ČR. Foto: SM ČR, Facebook.

---
---
---
--