Nevcehle a Dětkovice se udržely ve vedení extraligy

Požární útoky se přesunuly do Jihočeského kraje.

Extraliga požárního útoku měla o uplynulém víkendu na programu závody 11. a 12. kola. Soutěž se přesunula na jih Čech, v sobotu se uskutečnily v Zahorčicích a v neděli v Chlumu u Kremže.

Sobotního závodu O pohár starostky obce Zahorčice se zúčastnilo 37 družstev mužů a 13 družstev žen. V mužské části se podařilo vedoucímu družstvu extraligy – SDH Nevcehle zaběhnout požární útok v krásném čase pod 16 vteřin. Výsledný čas 15,93 s, který patří mezi prozatímní nejlepší výsledky mužských družstev, znamenal pro Nevcehle první příčku. Druhé místo obsadili hasiči Letohradu – Jeleni s časem 16,46 s. Jen v těsném odstupu skončila s časem 16,48 s na třetí příčce Trnava. V ženské soutěži byly časové rozestupy podstatně větší. O vítězství se časem 16,69 s zasloužily hasičky Dlouhé Vsi, které předvedly dva časově vyrovnané sestřiky. Stříbrná příčka patřila Renmotoru Jinolice za čas 16,84 s a třetí místo bral Budišov za čas 16,91 s.

V neděli se v Chlumu představilo 39 týmů mužů a 17 týmů žen. Mezi muži předvedli nejrychlejší platný pokus dobrovolní hasiči Trnavy a to v čase 16,15 s, přičemž jejich první sestřik byl dokonce v čase 15,79 s. Druzí skončili s časem 16,26 s hasiči Renmotoru Jinolice a na stupních vítězů je doplnili třetí hasiči Prchalova, kterým se započítával sestřik terčů v čase 16,29 s. V ženské soutěži úřadovaly vedoucí hasičky z Dětkovic, které dosáhly v Chlumu svého letošního maxima a současně celkově nejrychlejšího času dne – 16,14 s. Druhé stejně jako předchozí den skončily závodnice z Renmotoru Jinolice v čase 16,30 s a třetí místo patřilo díky času 16,63 s Košťálovu.

Poslední dvě kola před koncem XXIV. ročníku Extraligy České republiky v požárním útoku se na vedoucích příčkách v soutěži mužů a žen nic nezměnilo. Prvenství si mezi mužskými družstvy udržely Nevcehle, které odskočily na 124 bodů. Druhé jsou Mladoňovice (106 b.) a třetí příčku hájí Prchalov (99 b.). V kategorii žen se v popředí drží Dětkovice se ziskem 56 bodů, ale rychle se na ně dotahují hasičky Renmotoru Jinolice (53 b.). Na třetím místě se drží stále Košťálov (41 b.).

Celkovým pořadím mohou ještě zamíchat poslední dva závody extraligy požárního útoku, které se budou konat v Královéhradeckém kraji. V sobotu 24. srpna se hasičky a hasiči sejdou v Myštěvsi a v neděli 25. srpna bude letošní extraliga zakončena v Pšánkách.

Videozáznam včetně výsledků naleznete na následujících odkazech – 11. kolo Zahorčice a 12. kolo Chlum u Kremže.