K medaili měly blízko dvě české reprezentantky!

Opět rozhodovala střelba.

K medaili měly blízko dvě české reprezentantky!

Ve vytrvalostním závodě žen na 15 km jsme byli opět blízko medaili. A ne jen jedné! 

Gabriela Soukalová doběhla na čtvrtém místě a Veronika Vítková na místě šestém. Obě české závodnice přitom útočily na medailová umístění. Veronika Vítková dokonce v jednu chvíli vedla. Zvládla bezchybně první tři střelecké položky, ale předposlední rána v závodě šla mimo a Vítková tak přičítala jednu trestnou minutu k výslednému času. Běžecky pak její výkon v cíly stačil na konečné šesté místo. 

"Ta jedna rána zamrzí, ale myslím si, že střeleckou formu tady mám a můžu ještě zabojovat v závodě s hromadným startem", porhlásila pro závodě Vítková.

Gabriela Soukalová chybovala na druhé a třetí položce, čímž si ke svému času připsala dvě trestné minuty navíc. I přes dobrý běžecký výkon doběhla Soukalová již podruhé za sebou na olympijských hrách na 4. místě. "Měla jsem medaili v hlavě, to je jasné. Čekala jsem od sebe asi moc. Medaili chce každý, ale adeptů na to je strašná spousta, z první patnáctky tam chce být každý", hodnotila závod Soukalová.

Eva Puskarčíková si doběhla pro 22. místo a Jitka Landová skončila 60.

Druhé zlato vybojovala Běloruska Darja Domračevová, druhá byla Švýcarka Selina Gasparinová a bronz brala další Běloruska Naděžda Skardinová.