Vojáci v záloze stříleli z útočné pušky

V Nečichách se konal VI. ročník přeboru.

Vojáci v záloze stříleli z útočné pušky

Nečichy! Pod tímto heslem se už třetí rok v létě sešli střelci Svazu vojáků v záloze ČR na svém VI. ročníku Přeboru ve střelbě z pušky ráže 7,62x39 na střelnici SKP Unitop Louny v Nečichách.

Dvě soutěžní disciplíny branné sportovní střelby – mířená 5+20 a 20 ran mířená na rychlost na 100 m důkladně prověřily schopnosti třiadvaceti střelců. Ti ve většině případů stříleli z civilního klonu samopalu Sa-58, se kterým absolvovali prezenční vojenskou službu, čímž si i po desítkách let udržují schopnost bránit naši vlast se zbraní v ruce. O vysoké úrovni sportovní přípravy ve Svazu vojáků v záloze ČR svědčí třináct splněných limitů pro dosažení výkonnostních tříd.

Vítězem přeboru v akční i mířené střelbě útočnou puškou se stal Pavel Beran z KVZ Praha 10, druhý byl Jiří Vondrák jr. z KVZ Chomutov a bronz si domů odvážel Pavel Plúcha z KVZ Tanvald. O věcné ceny se v systému „vítěz si vybírá první“ podělili závodníci až do šestého místa.

Díky dobré organizaci soutěže, kterou zajišťoval KVZ Most, a disciplíně střelců pak čas, počasí a střelnice dovolily odstřílet i vloženou soutěž zbraní kategorie Open (s optikou) 20 ran mířená na rychlost na 200 m. Tu vyhrál Josef Kašpar z KVZ Most, druhý byl Jiří Míchal z KVZ Chomutov a jako třetí na stupně vítězů vystoupil Dimitrij Hálkov z KVZ CKL Praha. 

Tomuto šestému, stejně jako dvěma předchozím ročníkům, udělila záštitu Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu. A stejně jako v uplynulých dvou letech, se její prezident (mimo jiné jeden z kandidátů na prezidenta republiky) RNDr. Jiří Hynek soutěže osobně zúčastnil. Jeho střelecký výkon se ročník od ročníku lepší a umístění ve „výsledovce“ stoupá. Děkujeme za podporu a věříme, že se zase všichni sejdeme za rok v Nečichách.

Text: Ing. Dimitrij Hálkov. Foto: Jiří Míchal.

Výsledková listina:

Přebor SVZ UPu 2019 - výsledky.pdf  

Přebor SVZ UPu 2019 kat. OPEN - výsledky  

---