Kopecký s Dreslerem triumfovali na Rallye Český Krumlov

Škoda Fabia obsadila první tři místa.

Již 47. Rallye Český Krumlov se odehrála v Jižních Čechách ve dnech 17. – 18. května. Jednalo se o třetí podnik Mistrovství republiky v automobilových soutěžích.

První závod letošního MČR 38. ročník KOWAX Valašská rally ValMez 2019 ovládl Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem, avšak v druhém závodě na 54. Rallye Šumava Klatovy přišla tato dvojice o svou neporazitelnost a po 23 vítězstvích v řadě od dubna 2015 se posunula kvůli defektu kola na druhou příčku za duo Václav Pech – Petr Uhel (Ford Fiesta R5), kteří si tak dojeli pro své páté prvenství na domácí soutěži. V Českém Krumlově se však vše vrátilo do starých kolejí.

Premiéru s čerstvě homologovaným vozem Škoda Fabia R5 evo oslavil Jan Kopecký se svým spolujezdcem Pavlem Dreslerem vítězstvím, když vyhráli 12 z 15 rychlostních zkoušek a cílovou pásku protnuli v čase 1:27:15,5. Pro úřadujícího mistra Jana Kopeckého to byla 46. výhra v národním šampionátu. Druhá i třetí příčka patřila posádkám jedoucím s vozy Škoda Fabia R5. Druzí skončili Filip Mareš a Jan Hloušek, ti ztratili na vedoucí duo 1:13,9. Bronzovou příčku nakonec uhájila posádka Jan Černý s Petrem Černohorským s odstupem 1:29,9, poté co na poslední zkoušce zajeli nejrychlejší čas a nedali tak čtvrtým Miroslavu Jakešovi s Petrem Machů šanci.

Vítěz Jan Kopecký po dojezdu v cíli zhodnotil mimo jiné také premiéru nového vozu: „Jsme samozřejmě rádi, že jsme vyhráli, protože je to jedna z nejnáročnějších soutěží v domácím mistrovství. S novým autem jsme neměli žádné technické potíže, doufám, že bude minimálně stejně spolehlivé jako předchozí verze Fabie R5. V určitých momentech fungovalo mnohem lépe, ale občas to tak nebylo. Posbírali jsme tu spoustu dat a teď je musíme správně vyhodnotit. Čeká nás Portugalsko a šotolina, budu si muset rychle zvyknout.“

V kategorii vozů s jednou poháněnou nápravou vyhráli Maďaři Miklós Csomós a Attila Nagy s vozem Peugeot 208 R2. Díky vítězství v závěrečné rychlostní zkoušce si na stříbrnou příčku dojeli VáclavStejskal junior a Stanislav Viktora junior s Renaultem Clio R3T. Třetí stupínek obsadili René Dohnal a Roman Švec s Peugeotem 208 R2.

Na Rallye Český Krumlov se představily i historické automobily. S obrovským náskokem více než tří minut doje do cíle v českokrumlovské Jelení zahradě Vlastimil Neumann a Martin Hlavatý s vozem Ford Escort RS Cosworth. Druzí skončili jihočeští závodníci Jan Krejča a Pavel Šárka, kteří jeli se Škodou 130 LR. Třetí místo patřilo posádce Petr Michálek a Roman Maryška se Suzuki Swift GTI.

Více informací o závodě včetně kompletní výsledkové listiny a bohaté fotogalerie naleznete na oficiálním webu http://www.rallyekrumlov.cz. Souhrnnou reportáž z Českého Krumlova přinesla ČT sport v pořadu Svět motorů.