Vytrvalostní závod mužů medaili nepřinesl

Čeští biatlonisté obsadili pozice ve druhé desítce.

Čtvrteční závod biatlonistů na 20 km se českým reprezentantům příliš nevydařil. Jaroslav Soukup skončil na 17. místě, Ondřej Moravec doběhl na 18. pozici.

Oba čeští biatlonisté chybovali již na první střelecké položce, čímž si snížili šance na boj o medailové pozice.

Jaroslav Soukup zbylé tři střelecké položky zvládl bezchybně, ale tentokráte ho zradil běh. "Od začátku se mi neběželo dobře, ale vysloveně se to nezhoršovalo. Přes den bylo hrozně vedro a sníh nebyl tak skluzný, to mi trošku vytuhlo nohy," řekl po zádově Soukup.

Naopak Ondřej Moravec se na trti cítil dobře, ale zradila ho poslední střelecká položka ve stoje a navíc se mu nevyhnula ani technická chyba. "Špatně jsem přebil. Nedotáhl jsem závěr až do konce, skřípl jsem si náboj, a když jsem to dootevřel, náboj vylétl, takže jsem musel vlastně dobíjet extra. Stálo mě to spoustu sekund," vysvětloval po závodě.

Do cíle tak doběhl na 18. místě, pouhých sedm desetin vteřiny za svým spolubydlím z olympijské vesnice Jaroslavem Soukupem.

Do závodu zasáhli i další dva čeští závodníci. Michal Šlesingr po dvou minelách na střelnici a ne příliš vydařeném běhu skončil na 57. místě a Michal Krčmář, kerý na střelnici chyboval třikrát, doběhl až na 61. pozici.

Olympijským vítězem se v Soči již podruhé stal Francouz Martin Fourcade, druhý doběhl Němec Eric Lesser a bronz pro pořadateslkou zemi vybojoval Jevgenij Garaničev.

V pátek čeká vytrvalostní závod i ženy, které změří své síly na distanci 15 km.