Gabriela Soukalová byla blízko olympijské medaili!

Česká reprezentantka obsadila ve stíhacím závodě 4. místo.

Gabriela Soukalová byla blízko olympijské medaili!

Po nevydařeném nedělním sprintu, kdy doběhla po nepovedené střelbě až na 29. místě, předvedla ve stíhacím závodě na 10 km Gabriela Soukalová doslova stíhací jízdu a obsadila celkové čtvrté místo.

Díky výborné střelbě a rychlému běhu se postupně probojovala až do hry o medaile. Po první střelbě byla Gabriela Soukalová dvacátá, po druhé se posunula na desáté místo. Třetí střelba, která byla také bezchybná, katapultovala českou reprezentantku na páté místo a v tu chvíli ji od medaile dělily pouze dvě vteřiny. Rozhodující byla poslední střelecká položka, kde Soukalová chybovala v předposlední ráně a musela tak na jeden trestný okruh. Ze střelnice vybíhala jako čtvrtá a toto umístění udržela až do cíle.

"To už by byla hodně velká pohádka, z devětadvacátého místa dojít na medaili, v to jsem ani nedoufal. Byl to další nádherný závod. A Gabča ještě neřekla poslední slovo," prohlásil po závodě trenér Gabriely Soukalové Ondřej Rybář.

Veronika Vítková si oproti sprintu pohoršila o pět míst a skončila, po dvou minelách na střelnici, na 21. místě. Eva Puskarčíková doběhla 42. a Jitka Landová obsadila 52. místo.

Olympijskou vítězkou se stala Běloruska Darja Domračevová, druhá skončila Norka Tora Bergerová a bronz zásluhou Teji Gregorinové putuje do Slovinska.

Ve středu čeká biatlon první volný den. Ve čtvrtek se představí muži ve vytrvalostním závodě na 20 km.