Hasiči pokořili halové národní rekordy

Jablonecká hala přivítala dospělé i dorostenecké závodníky.

Hasiči pokořili halové národní rekordy

O víkendu 6. a 7. dubna 2019 se do Sportovní atletické haly Střelnice v Jablonci nad Nisou sjeli hasičky i hasiči kategorií dospělí a dorost, aby se utkali v běhu na 100 m s překážkami.

Pátý ročník Jablonecké haly dorostu přivítal 368 mladých hasičů (209 chlapců a 159 dívek) rozdělených do tří věkových kategorií na mladší, střední a starší dorost. V kategorii dospělých se konal již XXXIII. ročník této halové soutěže. Na start závodu se postavilo 25 profesionálních hasičů v kategorii muži HZS, 116 hasičů v kategorii muži SDH a 141 závodnic v ženské kategorii.

V sobotu probíhaly závody dorostu. V kategorii mladších dorostenek si pro první místo doběhla Tereza Chovancová (SDH Raškovice) v čase 17,43 s. Mezi středními dorostenkami zvítězila Sára Kaprová (SDH Úněšov) s rychlejším pokusem 18,35 s. Prvenství mezi staršími dorostenkami brala se shodným časem 17,77 s s druhou závodnicí, avšak lepším druhým pokusem Anežka Švrčková (SDH Raškovice). Soutěž mladších dorostenců ovládl v čase 18,80 s Tomáš Knotek (SDH Střezimír). V kategorii středních dorostenců se na stupínek nejvyšší probojoval Matěj Kábele (SDH Skuteč) díky času 17,21 s. Mezi staršími dorostenci si v jednoznačně nejrychlejším dorosteneckém čase 16,97 s doběhl pro vítězství Lukáš Míka (SDH Jetřichovec).

Odkazy na kompletní výsledkové listiny v kategorii dorostenců a fotogalerii sobotního dne najdete na webových stránkách mládeže SH ČMS.

Mezi dospělými se bylo v neděli určitě na co dívat, jelikož padaly halové národní rekordy v kategoriích mužů i žen. Daniel Klvaňa (SDH Oznice) v obou svých pokusech v kategorii muži SDH předvedl skvělé výkony. Nejprve prvním pokusem posunul hranici národního rekordu na hodnotu 15,00 s, následně ho pak druhým pokusem ještě vylepšil na výsledný čas 14,81 s! Také královna požárního sportu Šárka Jiroušová (SDH Poniklá) se nenechala v ženské kategorii zahanbit a svůj druhý pokus zvládla v národním rekordu – 15,92 s! V kategorii muži HZS si první místo zajistil druhým měřeným pokusem Pavel Krpec (HZS MSK Ostrava), když doběhl v čase 15,07 s.

Celkové výsledky dospělých závodníků včetně odkazu na fotogalerii naleznete zde.

Foto: Irena Špačková (dorost), Karel Čermák (dospělí).

---
---
---
---
---