Další medaile pro český biatlon z OH!

Ondřej Moravec si v Soči doběhl pro stříbrnou medaili!

Další medaile pro český biatlon z OH!

Druhý závod mužů v biatlonu na OH, druhá medaile pro českou biatlonovou výpravu. Po pondělním stíhacím závodě mužů na 12,5 km se Česká republika raduje ze stříbrné medaie. K bronzu Jaroslava Soukupa přidal druhé místo Ondřej Moravec.

Soukup startoval do závodu ze třetího místa a Moravec vyrazil z osmé příčky. První dvě střelby vleže zvládli oba čeští reprezentanti čistě. Jaroslav Soukup se držel v popředí závodu, zatímco Ondřej Moravec musel čelo dotahovat kvůli pomalejší střelbě.

Moravce do hry o medaili vrátila třetí střelecká položka. Český biatlonista ani zde nezaváhal a sestřelil všech pět terčů. Naopak Jaroslav Soukup udělal dvě chyby a musel na trestná kola. Chybovali však i další závodníci z čelní skupinky.

O české medaili definitivně rozhodla poslední střelecká položka. Moravec opět zastřílel čistě a do cíle se vydal ze druhé pozice za Francouzem Fourcadem. Jako třetí ze střelnice vyběhl další z Francouzů Beatrix.

Ondřej Moravec však měl na třetího v pořadí dostatečný náskok, který si udržel až do cíle a doběhl si tak pro svou první velkou individuální medaili.

Jaroslav Soukup na poslední střelbě opět dvakrát chyboval a obsadil konečné dvacáté místo.

"Je to něco neskutečného - zvlášť po loňsku, doba bramborová skončila. Ne, že bych byl loni vyloženě naštvaný, ale člověka to mrzí. Tohle je něco, na co jsem čekal docela dlouho. Olympiáda je vrchol, tohle dokázat... Ani pořádně nevím, co mám říct." prohlásil po závodě stříbrný olympijský medailista, který si květinový ceremoniál po závodě užíval snad víc než vítěz Fourcade.

Foto_162_altFoto_164_alt