Mladí čeští ploutvaři se sjeli do Tábora

Druhé kolo ligy mládeže v ploutvovém plavání.

Mladí čeští ploutvaři se sjeli do Tábora

Táboře pokračovala v sobotu 30. března 2019 soutěž mladých ploutvových plavců, Subaquaclub Delfín Tábor v krytém bazénu hostil druhé kolo České ligy mládeže.

Na závodech se prezentovali mladí závodníci z 9 českých klubů - KPM PULEC Praha, Modrá Hvězda Praha, Aqua klub Liberec, KP Pardubice, KRAKEN Litoměřice, KP Česká Lípa, UHLOMOST-sport Most, Potápěčský klub NEPTUN České Budějovice a domácí Subaquaclub Delfín Tábor.

Závod se konal v následujících kategoriích a disciplínách:

  • E (ročník 2008 a mladší) – disciplíny 50 PP, 400 PP, 50 BF a smíšená štafeta 4 x 100 BF,
  • D (ročníky 2006 a 2007) – disciplíny 25 RP, 800 PP, 50 BF a smíšená štafeta 4 x 100 BF,
  • C (ročník 2004 a 2005) – disciplíny 50 RP, 100 PP, 800 PP, 50 BF a smíšená štafeta 4 x 50 PP.

O první příčky mezi nejstaršími chlapci se strhl doslova boj, protože výsledky byly velmi vyrovnané ve všech disciplínách. Kategorii C nejstarších závodníků ovládl Tomáš Pilný (Modrá Hvězda Praha), který během sobotních závodů posbíral dvě zlaté a tři stříbrné medaile. Zvítězil v disciplínách 50 RP a 100 PP, druhé místo si vyplaval v závodech 800 PP a 50 BF i ve smíšené štafetě 4 x 50 PP. Daniel Cimburek (KP Pardubice) zvítězil na trati 50 BF, získal dvě druhá místa z disciplín 50 RP a 100 PP, které doplnil o bronz na trati 800 PP. V disciplíně 800 PP si naopak pro zlato doplaval Matěj Novotný (Subaquaclub Delfín Tábor), který navíc přidal čtyři třetí příčky na tratích 50 RP, 50 BF, 100 PP a ve smíšené štafetě 4 x 50 PP. Dívčí soutěž ovládla bezkonkurenčně vítězka závodů ve všech individuálních disciplínách Klára Mazalová (Subaquaclub Delfín Tábor), která vyhrála na tratích 50 RP, 800 PP, 50 BF, 100 PP a se smíšenou štafetou na trati 4 x 50 PP získala bronz. Štafetový závod 4 x 50 PP vyhrála štafeta Aqua klubu Liberec (Benda, Špeciánová, Vestfál, Najman).

V kategorii D si mezi dívkami prvenství vybojovala Nela Dušková (Modrá Hvězda Praha), která zvítězila ve všech disciplínách 25 RP, 800 PP a 50 BF, a navíc přidala třetí místo se smíšenou štafetou na trati 4 x 100 BF. U chlapců doplaval třikrát na prvním místě v závodech 25 RP, 50 BF a ve smíšené štafetě 4 x 100 BF Duy Long Nguyen (KPM PULEC Praha), v disciplíně 800 PP obsadil první příčku Tadeáš Vopatřil (UHLOMOST-sport Most). Štafeta klubu KPM PULEC Praha ovládla smíšenou štafetu na trati 4 x 100 BF (Švamberk, Medková, Podpierová, Nguyen).

Mezi nejmladšími závodníky kategorie E byli nejlepší ploutvaři Vasilij Ploc (KPM PULEC Praha) a Ela Jarošová (UHLOMOST-sport Most), když oba opanovali individuální disciplíny na tratích 50 PP, 400 PP a 50 BF. Ve štafetovém závodě 4 x 100 BF zvítězil tým Aqua klubu Liberec (Fáková, Kolín, Hotař, Kašpar).

Třetí kolo České ligy mládeže proběhne v sobotu 27. dubna 2019Liberci.

Kompletní výsledky druhého kola naleznete na http://www.ploutve.info/. Fotogalerie Miroslava Pacáka je k dispozici zde.

Foto: Miroslav Pacák.

---
---
---
---
---