Na MČR ve střelbě družstev laserovou puškou dominovaly Kunovice

Tříčlenná družstva bojovala ve čtyřech věkových kategoriích.

Sobota 9. března 2019 patřila v Kunovicích mladým sportovcům. V kunovické základní škole se konal 11. ročník Mistrovství ČR ve střelbě družstev laserovou puškou, které pořádal Svaz branně-technických sportů České republiky.

Mladí závodníci soutěžili ve čtyřech kategoriích A do 12let, B 13 – 16 let, C 17 – 21 let a D 22 – 26 let. Družstva byla tříčlenná a do kategorií se dělila podle nejstaršího závodníka. Nejmladší kategorie A střílela vleže na 5 rozsvěcujících se cílů o průměru 3,5 cm. Ostatní kategorie střílely na stejné terče vestoje a vkleče, vleže pak střílely na cíle s redukovaným průměrem 1,1 cm.

V kategorii mladších žáků do 12let se ze 7 nominovaných družstev prostřílelo na první místo a titul mistrů ČR získalo družstvo SBTS Kunovice 1 výkonem 827,70 bodů. Stříbrné medaile obdrželo družstvo SBTS Vojkovice se 796,93 body. Třetí místo obsadilo družstvo SBTS Kunovice 2 za 794,6 bodů.

Mezi starší žáky od 13 do 16 let se nominovalo 11 družstev. Nejúspěšnější bylo družstvo SBTS Kunovice 2, které si bodovým ziskem 823,35 bodů vystřílelo zlaté medaile a titul mistrů ČR. Druhou příčku obsadila děvčata ze SBTS Křenov za výkon 804,20 bodů. Třetí skončilo družstvo SBTS Kunovice 1 s nástřelem 804,04 bodů.

V kategorii dorostenců (17 – 21 let) zvítězilo družstvo BTS Moravská Třebová 1 s nástřelem 826,39 bodů před druhým oddílovým družstvem BTS Moravská Třebová 2, které nastřílelo 817,60 bodů. Třetí příčku obsadilo družstvo SBTS Svatoslav výkonem 715,34 bodů.

Titul mistrů republiky si v kategorii juniorů (22 – 26 let) vybojovalo družstvo SBTS Kunovice výkonem 815,09 bodů. Druhé místo získali závodníci BTS Moravská Třebová za 811,29 bodů a bronzové medaile si na krk pověsilo družstvo SBTS Svatoslav za 733,57 bodů.

Kromě titulů mistrů republiky bojovala družstva také o Putovní pohár APEOM Ostrava, který se uděluje nejlepšímu družstvu v nejpočetněji obsazené kategorii. V Kunovicích tento pohár obdrželo družstvo starších žáků SBTS Kunovice ve složení Petr Pelikán, Karolína Burešová a Michal Brožovič.