Ostravská hala přivítala mladé hasiče

Odstartován VI. ročník Českého halového poháru v běhu na 60 m s překážkami.

V sobotu 9. března byl závodem Ostravská hala 2019 zahájen VI. ročník Českého halového poháru v běhu na 60 m s překážkami. Atletická hala ve Vítkovicích přivítala celkem 676 mladých hasičů rozdělených do věkových kategorií mladší žáci do 11 let a starší žáci do 15 let, závodů se zúčastnilo 334 chlapců a 342 dívek.

V letošním ročníku Českého halového poháru v běhu na 60 m s překážkami jsou opět naplánované čtyři závody. Soutěž odstartoval závod v Ostravě – Ostravská hala, přičemž v březnu proběhne ještě i Jablonecká hala mladých hasičů v Jablonci nad Nisou. Další dva závody jsou plánované na listopad letošního roku. V Praze se setkají mladé naděje hasičského sportu na Memoriálu Marty Habadové a halový pohár zakončí závody opět v Ostravě na Ostravsko-beskydských šedesátkách.

Závody ve vítkovické hale zahájily mladší dívky, kterých se na startu sešlo 137. Nejlépe si vedla a v této věkové kategorii Leontýna Macháčková (SDH Byšice), která zvítězila v čase 14,09 s. Druhé místo obsadila Anna Karpielová (SDH Újezd) díky času 15,06 s. Na třetí příčce skončila Marika Mašková (SDH Ruda), která dosáhla času 15,14 s.

Mezi 145 mladšími chlapci byl nejlepší Matouš Losert (SDH Dolní Životice) zásluhou času 14,06 s. Stříbrnou příčku obsadil Pavel Bílek (SDH Uhlířské Janovice) s časem 14,17 s. Třetí místo bral díky času 14,84 s Jan Pistorius (SDH Štěpánkovice).

U starších dívek se mezi 205 mladými hasičkami nejlepším časem 11,81 s blýskla Tereza Chovancová (SDH Raškovice). Za čas 12,27 s brala druhou příčku Barbora Kotásková (SDH Raškovice). Těsně za ní se svým druhým pokusem zařadila Julie Ondračková (SDH Ostrava – Nová Ves), která doběhla v čase 12,31 s.

V kategorii starších chlapců se na start závodu postavilo 189 závodníků. Nejrychlejším z nich byl oběma svými pokusy jednoznačně Lukáš Flégr (SDH Skuteč) s vítězným časem 11,30 s. Druhé místo obsadil Matěj Kábele (SDH Skuteč) za výkon 12,03 s. Bronzovou příčku bral za čas 12,31 s Tomáš Rakouský (SDH Chlumec nad Cidlinou).

Druhý závod Českého halového poháru se koná o víkendu 23. – 24. března 2019 v Jablonci nad Nisou. Kompletní výsledky závodu Ostravská hala 2019 naleznete na http://www.firetv.cz/chp-2019-ostravska-hala/, kde je k dispozici i záznam přímého přenosu ze závodů.