MORAVSKOSLEZSKÁ LIGA MLÁDEŽE ODSTARTOVALA VE ZLÍNĚ

Tradiční závody mladých ploutvových plavců.

První ze tří kol Moravskoslezské ligy mládeže v ploutvovém plavání, která stejně jako v předešlých letech vyvrcholí v listopadu 2019 soubojem s vítězi České ligy mládeže v 18. ročníku Finále, se uskutečnilo v sobotu 26. ledna ve Zlíně. Do finále postupují tři nejlepší týmy z obou lig po třech základních kolech.

Již tradičně se závodí ve třech věkových kategoriích – E (11 let a mladší), D (12 – 13 let) a C (14 – 15 let), přičemž závodníci v kategorii E měli na programu disciplíny 100 PP, 50 BF, 200 BF a 4 x 50 BF, kategorie D se představila v disciplínách 50 PP, 100 PP, 200 BF a 4 x 50 BF, nejstarší závodníci se pak museli vypořádat s disciplínami 50 PP, 400 PP, 200 BF a 4 x 50 BF.

Do Zlína přijelo závodit celkem 137 závodníků z šesti klubů – Nautilus Břeclav, Laguna Nový Jičín, KSP Olomouc, Skorpen Přerov, Čochtanklub Žďár nad Sázavou a samozřejmě nechyběli ani domácí závodníci z klubu Nemo Zlín. A kdo byl ve Zlíně nejúspěšnější?

Mezi nejstaršími závodníky v kategorii C se blýskl třemi prvními místy Matyáš Sehrig (KSP Olomouc), který vyhrál ve všech třech individuálních disciplínách a připsal tak maximální počet bodů pro svůj klub. Velký a vyrovnaný boj o co největší příděl bodů pak mezi dívkami svedly hned tři závodnice – Jolana Hnáthová (KSP Olomouc), Lucie Hrubá a Veronika Vašíčková (obě Skorpen Přerov).

V kategorii D byla nejlepší závodnicí Veronika Přibylová (Čochtanklub Žďár nad Sázavou), která zvítězila v disciplínách 50 PP a 100 PP a stříbro přidala na trati 200 BF. Mezi chlapci byl nejúspěšnějším ploutvařem Matyáš Raitr (Laguna Nový Jičín), který si ze Zlína odváží také dvě zlaté medaile (50 PP, 200 BF) a jedno stříbro (100 PP).

Sabina Dasytchová (KSP Olomouc) si v nejmladší kategorii E doplavala pro dvě stříbra na tratích 50 PP a 100 PP a k nim přidala i kov nejcennější na trati 200 BF. Dvě zlaté (50 BF a 200 BF) pak vybojoval Adolf Chovanec (Laguna Nový Jičín), který navíc doplaval stříbrný na trati 100 PP.

Po prvním kole Moravskoslezskou ligu mládeže vede KSP Olomouc (2005 bodů) před Lagunou Nový Jičín (1825 bodů) a Čochtanklubem Žďár nad Sázavou (1579 bodů).

Kompletní výsledky z 1. kola naleznete zde.