Juniorská smíšená štafeta skončila šestá

Českému juniorskému týmu patří ve smíšené štafetě šesté místo.

Juniorská smíšená štafeta skončila šestá

V pondělním dramatickém závodu smíšených štafet na mistrovství Evropy v biatlonu v Novém Městě na Moravě skončili čeští junioři ve složení Jessica Jislová, Lucie Charvátová, Adam Václavík a Tomáš Vojík na šestém místě. Vítězná trofej míří do Ukrajiny zásluhou kvarteta Julija Brychynecová, Julija Žuravoková, Andrej Docenko a Artem Tyšenko.

První úsek trati 2x6 a 7x7,5 km skvěle rozjela Jessica Jislová, díky které opanoval český tým třetí příčku. „Před startem bych nevěřila, že mohu odstřílet štafetový závod pouze s jednou chybou. Důležité bylo, že jsem se po pádu v prvním kole zbavila nervozity," uvedla Jessica Jislová. Druhý úsek Lucie Charvátové byl solidní z běžeckého hlediska, vinou nepovedené střelby a sedmi trestných okruhů se však Češi propadli až na desáté místo.

Dvojnásobný medailista Adam Václavík skvělým výkonem dokázal tým vytáhnout až na šestou pozici, byť i on musel projet jedno trestné kolo. „Jsem spokojen, dnes se mi ze všech závodů běželo nejlépe. Jen mě mrzí trestné kolo ve stoje, kdy jsem doplatil na lehké poryvy větru," zhodnotil svůj výkon nejúspěšnější z našich juniorů.

O zázrak se ještě mohl pokusit čtvrtý člen štafety Tomáš Vojtík, na finiš ale už nedošlo. Ve chvíli, kdy byl na trestném kole, doběhl do cíle vítězný Ukrajinec a rozhodčí kvůli pravidlu o dostižení všechna zbývající družstva stáhli ze závodu „Je to škoda. Šetřil jsem si síly na poslední kolo, ve kterém jsem chtěl zaútočit na páté Rakousko," poznamenal Tomáš Vojík.

Vítězní Ukrajinci jako jediní neabsolvovali ani jeden trestný okruh, druzí Rusové si ho oběhli jednou. Česká výprava absolvovala v závodě celkem devět trestných kol.