ZÁVĚR ROKU PATŘIL V BŘECLAVI JIŽ TRADIČNĚ PLOTVAŘŮM-OTUŽILCŮM

Ve studené vodě řeky Dyje závodilo více než 50 otužilců.

Ve středu 26. prosince 2018 zakončili ploutvaři-otužilci rok 2018 tradičními závody v řece Dyji v Břeclavi. Závody nesoucí název Vánoční kilometr se tu konaly již po čtyřiačtyřicáté. Soutěž v distančním plavání s ploutvemi uspořádal Svaz potápěčů Moravy a Slezska spolu s Klubem sportovního potápění Nautilus Břeclav.

Do chladné vody o teplotě dva stupně Celsia se vydalo závodit celkem 53 zimních a ploutvových plavců (v neoprenech). Zimní plavci se představili na tratích 100 m, 250 m, 500 m, 750 m a 1000 m, ploutvaři pak závodili v hlavním závodě na 1000 m a také v soutěži družstev.

V konkurenci 21 ploutvařů ovládl hlavní závod na 1 km Jan Ševčík (Skorpen Přerov) v čase 10 min 33 s. Druhý skončil Jan Štefka (Freediving Team; 11 min 11 s), třetí příčku obsadil Miroslav Nezhyba (Skorpen Přerov; 12 min 14 s). Do soutěže družstev se započítávaly výsledky tří nejlepších závodníků z každého družstva. S celkovým časem 35 min 24 s zvítězilo družstvo Skorpen Přerov (Jan Ševčík, Miroslav Nezhyba, Pavel Rákos) před OSP Hodonín (39 min 19 s; Marek Jedlička, Zdeňka Mifková, Pavel Dvořáček) a UH DIVERS Uherské Hradiště (56 min 15 s; Roman Bureš, František Chrástek, Vít Polách).

Mezi zimními plavci se z vítězství v jednotlivých závodech radovali Petr Kunc (Fides Brno) na trati 1 km, Jiří Beneš (UP Olomouc) v závodě na 750 m, Pavel Kolařík (Nautilus Břeclav) ovládl závod na 500 m, v závodě na 250 m zvítězil další domácí závodník Jiří Janíček a v nejkratším závodě na 100 m si pro vítězství doplavala Zdeňka Mifková (OSP Hodonín).