Na zasněžené střelnici v Mokré se rozhodlo o vítězích

Mokerský Steel Cup zakončilo finálové kolo.

Na zasněžené střelnici v Mokré se rozhodlo o vítězích

Třetí a současně finálové kolo Mokerského Steel Cupu se konalo v sobotu 15. prosince 2018 na zasněžené střelnici v Mokré. Akční střelba na rychlost z pistole a revolveru čekala na účastníky posledního mrazivého kola seriálu závodů.

Pro to, aby mohli být závodníci hodnoceni v celém seriálu, museli absolvovat jedno z předchozích dvou základních kol a sobotní finále. Pokud se zúčastnili všech třech závodů, do celkového pořadí se jim počítal lepší z výsledků základních kol a finálový výsledek.

V rámci soutěže se závodníci utkali ve 4 střeleckých situacích, přičemž každá se střílela ve čtyřech opakováních vždy na pět kovových terčů, jejichž rozložení se s každou střeleckou situací měnilo. Závodníci mohli vystřelit libovolný počet ran, ale doba opakování byla maximálně 30 vteřin.

Na finálovém závodě se sešlo celkem 38 střelců, kteří si v pohodově atmosféře užili předvánoční závod a předvedli pěkné výkony i v náročných klimatických podmínkách. V samotném finálovém kole zvítězil v akční střelbě na rychlost z pistole Antonín Kopečný. Těsně za ním skončil druhý Ivo Trojanec a na třetí příčce se umístil Drahomír Herec. V kategorii revolver si prvenství vystřílel Michal Neumann, druhý byl Richard Bartoš a třetí místo bral Heřman Fitz.

celkovém pořadí Mokerského Steel Cupu rozhodovalo splnění výše uvedených podmínek, přičemž pořadí ze třetího kola odpovídalo i tomu celkovému jak v kategorii pistole, tak i mezi střelci z revolveru. V kategorii pistole nejlepšího výsledku dosáhl Antonín KopečnýKVZ Nový Jičín, na druhé příčce skončil Ivo Trojanec z KVZ Vyškov a třetí místo bral Drahomír Herec z KVZ STŘELCI Zbýšov. Ve střelbě z revolveru si pohár za první místo odnesl Michal NeumannKVZ Mokrá, druhý byl jeho klubový kolega Richard Bartoš. Třetí místo obsadil Miloslav Zajíček ze SBTS Moravská Třebová.

Kompletní fotogalerii naleznete na tomto odkazu, videa ze střelnice jsou k dispozici zde.

Foto: KVZ Mokrá.

---
---
---
---