Podvodní svět trochu jinak aneb Brněnská žaba 2018

Nejkrásnější fotografie a videa podvodního světa byly oceněny v Brně.

Podvodní svět trochu jinak aneb Brněnská žaba 2018

Tradiční akce Brněnská žaba má za sebou již 47. ročník, který proběhl 1. prosince 2018. Mistrovství České republiky ve fotografování pod vodou a setkání potápěčů na závěr sezóny se po několikáté konalo v brněnském hotelu U Kozáka, jehož reprezentační sál přivítal potápěče a milovníky podvodních filmů a fotografií z Čech a Moravy. Oblíbenou akci pořádal Klub potápěčů Geofyzika Brno.

Diváci, kterých každým rokem postupně přibývá, zhlédli díla v kategoriích Sladká voda, Slaná voda, Makro, Bazén a filmy na DVD nosičích. Nedílnou součástí je vyhlášení a ocenění vítězů Mistrovství ČR ve fotografování pod vodou.

Předvedená díla byla kvalitní a zaujala svým provedením, proto odborná porota neměla jednoduché rozhodování. V rámci Mistrovství České republiky ve fotografování pod vodou se o prvenství a titul mistrů republiky dělili dva autoři – Veronika Matějková a Michal Štros. Na třetím místě se umístila Nikol Šímová. V kategorii Sladká voda zvítězil Michal Kubík se snímkem Příliš velké sousto, mezi snímky kategorie Slaná voda získal první místo Plovoucí drak Bohumíra Kráčmara a kategorii Makro ovládl Michal Černý se snímkem Sousedi zabijáci.

Vyvrcholením celé soutěžní části večera pak bylo předání hlavní ceny „BRNĚNSKÉ ŽABY“, která bývá udělována nejlepšímu dílu dle hlasování přítomných diváků. V rámci letošního ročníku si první místo v této kategorii a hodnotnou cenu odvezla Kateřina Černá za videofilm Brněnská Žaba 2018.

„Jménem pořadatelů děkuji všem autorům soutěžních prací a zvu všechny potápěče, jejich přátele i diváky na příští ročník, který se uskuteční koncem roku 2019,“ uzavřel hodnocení tradiční akce předseda Potápěčského klubu Geofyzika Brno Ing. Petr Wagner.

Foto: archiv pořadatele.

---
-