Ostravsko-beskydské šedesátky rozhodly o vítězích ČHP 2018

Čtvrté kolo zakončilo seriál závodů mládeže v běhu na 60 m přes překážky.

Ostravsko-beskydské šedesátky rozhodly o vítězích ČHP 2018

Mladí hasiči se sjeli v sobotu 24. listopadu 2018 do Ostravy, kde SDH Ostrava – Michálkovice společně s SDH Dolní Bečva pořádaly poslední ze čtyř závodů V. ročníku Českého halového poháru v běhu na 60 m přes překážky Ostravsko-beskydské šedesátky.

Závody se uskutečnily během jediného dne v atletické hale ve Vítkovicích a soutěžící byli rozděleni do čtyř kategorií – starší žáci do 15 let (rok narození 2003 a mladší) dívky a chlapci, mladší žáci do 11 let (rok narození 2007 a mladší) dívky a chlapci. Celkem se závodů zúčastnilo 744 mladých hasičů – 370 dívek a 374 chlapců, mezi nimi byli i mladí hasiči ze sousedního Slovenska.

Na děti čekala hned dvakrát standardní 60metrová trať s překážkami, na které musely zdolat příčné břevno, uchopit dvě hadice v kotoučích, přeběhnout kladinu a rozvinout je, pak jednu hadici připojit na rozdělovač, druhou na proudnici a doběhnout s proudnicí do cíle. Lepší z obou pokusů se započítával do bodového systému Českého halového poháru 2018. Do celkového pořadí v rámci tohoto seriálu závodů se započítávaly tři nejlepší výsledky ze všech čtyř závodů (Ostrava, Jablonec nad Nisou, Praha, Ostrava), které pak rozhodly o konečné podobě výsledkové listiny soutěže mladých hasičů v běhu na 60 m přes překážky.

Mezi mladšími dívkami v rámci Ostravsko-beskydských šedesátek zvítězila Magdaléna Štinčíková (SDH Svit) s časem 13,69 s před druhou Martinou Novákovou (SDH Ostrava – Nová Ves), která měla čas 13,86 s. Třetí místo brala celková vítězka letošního Českého halového poháru Eliška Zaoralová, která ve vítkovické hale doběhla v čase 14,04 s. V celkovém pořadí ČHP 2018 tak Eliška Zaoralová zvítězila se 115 body před druhou Martinou Novákovou a třetí Beatou Kučerovou (SDH Tuhaň).

V kategorii starších dívek zvítězila v čase 11,53 s favoritka Hana Kotulková (SDH Hutisko-Solanec), která si vyběhla prvenství i v celkovém pořadí Českého halového poháru. Druhá skončila Ester Žišková (SDH Staré Heřminovy) díky času 12,06 s a třetí byla s časem 12,25 s Johanka Vaculíková (SDH Tuhaň). Jednoznačnou vítězku ČHP 2018 Hanu Kotulkovou, která získala 120 bodů za tři prvenství, mezi nejlepšími závodnicemi ČHP 2018 doplnily stříbrná Tereza Chovancová (SDH Raškovice) a bronzová Kateřina Mašková (SDH Ruda).

Mezi mladšími chlapci se strhl těsný souboj, vítězem Ostravsko-beskydských šedesátek se stal díky času 13,29 s Pavel Bílek (SDH Uhlířské Janovice). Na druhé příčce se umístil celkový vítěz Českého halového poháru pro rok 2018 Martin Šulc (SDH Seč) s časem 13,5 s. Třetí skončil v čase 13,76 s Josef Březina (SDH Hrabišín). Spolu s vítězem Martinem Šulcem (115 b.) se na stupně vítězů celkového pořadí ČHP 2018 postavili také druhý Pavel Bílek a třetí Adam Svoboda (SDH Výčapy).

U starších chlapců bylo čelo závodu opravdu vyrovnané, do rozmezí jedné vteřiny se vešlo hned 16 závodníků, ale vyhrát mohl pouze jeden. Prvenství si vybojoval Martin Zradička (SDH Písková Lhota) s časem 11,31 s. Druhé místo bral Tomáš Štinčík (SDH Svit) za čas 11,6 s a třetí skončil s časem 11,66 s celkový vítěz Českého halového poháru Petr Loukota (SDH Lhenice). Petr Loukota nasbíral v celkovém pořadí ČHP 2018 115 bodů za dvě první a jedno druhé místo, druhou příčku v seriálu závodů ČHP 2018 obsadil Martin Zradička a třetí místo bral Lukáš Flégr (SDH Skuteč).

Kompletní výsledky z Ostravsko-beskydských šedesátek včetně celkového pořadí Českého halového poháru v běhu na 60 m přes překážky naleznete na stránkách mládeže SH ČMS.

Foto: Fire TV.

---
--