Zdeněk Ledvina prvním trenérem I. třídy MMA na světě

MMAA je kolektivním členem SBTS ČR.

Zdeněk Ledvina prvním trenérem I. třídy MMA na světě

Sportovní fenomén dnešní doby, tak by se dalo označit MMA neboli Mixed martial arts. MMA je označení pro smíšená bojová umění a ta zažívají boom i v České republice.

Česká republika se začíná ve světě MMA ukazovat jak po sportovní stránce – Lucie Pudilová v UFC, Jiří Procházka v Rizin a další, v ČR se dostávají do povědomí akce jako XFN, Oktagon MMA, ukazujeme se však i na poli vzdělávání. MMAA (Česká asociace smíšených bojových umění) udává směr celosvětového vzdělávání prostřednictvím Mezinárodní MMA federace IMMAF, která patří spolu s dalšími zhruba devadesáti národními asociacemi pod UFC (Ultimate Fight Championship).

Předseda trenérsko-metodické komise MMAA a předseda komise bojových sportů ČAUS Mgr. Zdeněk Ledvina, MBA v roce 2015 představil na konferenci IMMAF v Paříži systém vzdělávání MMA trenérů a rozhodčích, jenž byl přejat i pod křídla IMMAF. To mu také vyneslo post v komisi vzdělávání IMMAF.

Před pár dny Mgr. Zdeněk Ledvina, MBA obhájil u závěrečných zkoušek nejen svojí práci, ale i další zkoušky před osobnostmi akademické sféry docenty Dovalilem, Peričem, Hellerem a doktorem Pavelkou. V celkovém součtu za výbornou se stal historicky prvním nejen českým MMA trenérem I. třídy, ale také prvním trenérem I. třídy na světě. Brzy ho snad budou následovat další trenéři, nejen v ČR, ale i na světě.

Foto: Zdeněk Ledvina.