SENZAČNÍ ČEŠTÍ RAFTAŘI OVLÁDLI MISTROVSTVÍ SVĚTA V ARGENTINĚ

Historický úspěch čtyřčlenných posádek.

SENZAČNÍ ČEŠTÍ RAFTAŘI OVLÁDLI MISTROVSTVÍ SVĚTA V ARGENTINĚ

V režii českých posádek se v termínu 4. – 10. listopadu 2018 uskutečnilo mistrovství světa čtyřčlenných posádek v raftingu. Světový šampionát hostila letos Argentina, konkrétně provincie Neuquén a horská řeka Aluminé. Svaz vodáků České republiky vyslal do bojů o medaile sedm reprezentačních posádek v sedmi (z osmi) kategoriích: juniorky do 19 let LET´S GO RAJHRAD (Klára Smetánková, Veronika Kučerová, Markéta Bayerová, Nika Zemanová, Adéla Hricová); junioři do 19 let LET-CI Letohrad (Michael Šlesingr, Jakub Moravec, Aleš Müller, Vít Štercl); juniorky do 23 let RK TROJA Šelmy (Sabina Foltysová, Mária Mrázková, Adéla Hricová, Kateřina Dušková, Veronika Kučerová); junioři do 23 let TR HANACE junior (Filip Jelínek, Václav Kristek, Vojtěch Přikryl, Vojtěch Zapletal, Michal Šmoldas), Open ženy TR OMEGA (Pavla Procházková, Michaela Kratochvílová, Zuzana Valtrová, Lenka Vandasová); Open muži TR HIKO (Aleš Daněk, Jan Šťastný, Ondřej Rolenc, Jan Havlíček, Ondřej Pinkava) a Masters muži TR Masters A (Zbyněk Netopil, Vítězslav Hric, Michal Hric, Jan Šťastný, Jaroslav Pospíšil). Všechny české posádky vybojovaly na MS cenné kovy a čtyři týmy se dokonce staly absolutními mistry světa! Celkem se česká výprava raduje z 33 medailí!

Skvělé výkony čeští reprezentanti předváděli v průběhu celého šampionátu. V hlavní kategorii Open obě české posádky vybojovaly tituly mistrů světa v absolutním pořadí. Mužská posádka TR HIKO to dokázala díky vítězství ve slalomu, druhým místům ve sjezdu a v H2H i třetí příčce v úvodním sprintu. Ženy z posádky TR OMEGA skončily v úvodu šampionátu čtvrté ve sprintu. Bronz vybojovaly v H2H, stříbro ve sjezdu a zlato, kromě celkového pořadí, si odváží i ze slalomu.

I do budoucna se Češi nemusí strachovat o své výsledky. Ve skvělém světle se na MS předvedly všechny juniorské týmy. Muže a ženy ziskem titulu absolutního mistra světa napodobila posádka juniorů do 23 let TR HANACE junior. Ti vybojovali mistrovské tituly také ve sjezdu, slalomu i v H2H. Ve sprintu pak přidali bronz. Juniorky do 23 let RK TROJA Šelmy obsadily v celkovém hodnocení MS druhé místo, ke kterému přidaly zlato ze slalomu, stříbro ve sjezdu a bronzy ve sprintu a v H2H.

Vicemistryněmi světa jsou také jejich mladší kolegyně do 19 let z posádky LET´S GO Rajhrad. Mladší juniorky získaly další dvě stříbra ve slalomu a ve sjezdu, dva bronzy pak ve sprintu a H2H. O jednu příčku hůře, tedy na třetím místě, se v absolutním pořadí umístili junioři do 19 let LET-CI Letohrad. Ti skončili ve sprintu čtvrtí, ale pak už sbírali jen medailová umístění. Ve slalomu a sjezdu si dojeli pro bronz, v H2H vybojovali stříbro.

Absolutními mistry světa jsou i veteráni TR Masters A, kteří v průběhu šampionátu nepoznali přemožitele a z Argentiny si odváží pět zlatých medailí!

Čeští raftaři na MS vybojovali úctyhodných 33 medailí – 14 zlatých, 9 stříbrných a 10 bronzových. Opět se tak potvrdilo, že rafting patří mezi nejúspěšnější české sporty a naši raftaři se právem řadí mezi světovou elitu.

Foto: facebook pořadatele MS

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
--