Sdružení sportovních svazů ČR chce ve Zlínském kraji podpořit veřejnost a mládež


Zlínský deník    str. 05    Zlínský kraj
(red)

Zlínský kraj – Další rozvoj sportu v regionu, možnosti jeho finanční podpory i vzájemné spolupráce – to byla témata, která zazněla na včerejším setkání hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka s předsedou Sdružení sportovních svazů České republiky Zdeňkem Ertlem.

Sdružení sportovních svazů ČR je se 620 tisíci členy po ČSTV druhou největší sportovní organizací v zemi. Na území Zlínského kraje působí v současné době ve čtrnácti členských svazech Sdružení 624 klubů, které mají celkem 32 903 členů. Nejpočetnější základnu vykazuje Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (388 klubů a 20 776 členů), vysoké početní zastoupení má také Ústřední automotoklub ČR (9245 členů).

„Ve Sdružení sportovních svazů je aktivně zapojeno šest procent obyvatel zlínského regionu. Těší nás navíc stále rostoucí zájem dětí a mládeže o vstup do jednotlivých svazů – především do řad dobrovolných hasičů, Zálesáka, modelářů nebo potápěčů. Tradičně je zde na dobré úrovni také biatlon. A právě zlepšení podmínek pro mládež i sportující veřejnost nejen ve městech, ale zejména v obcích je jedním z hlavních cílů naší činnosti. Věříme, že nás v tomto úsilí podpoří i vedení kraje,“ uvedl Zdeněk Ertl, předseda Sdružení sportovních svazů ČR.