Sportovci k biatlonu: Díky za přenosy, Česká televize


Jihlavský deník    str. 01    Titulní strana
(edi)

Praha – Pořadatelé mistrovství světa v biatlonu, které o víkendu skončilo na Vysočině v Novém Městě na Moravě, sklízejí slova uznání a respektu z domova i ze zahraničí za vynikající organizaci. Podle Sdružení sportovních svazů ČR si uznání zaslouží rovněž Česká televize (ČT), která po celou dobu zajišťovala z této akce přenosy a podrobné zpravodajství.

„Rád bych Vám poděkoval za skvělou službu všem sportovním fanouškům i za vynikající reprezentaci České republiky, kterou v Novém Městě na Moravě odváděl štáb České televize,“ napsal generálnímu řediteli ČT Petru Dvořákovi Zdeněk Ertl, předseda Sdružení sportovních svazů ČR, jehož členem je také Český svaz biatlonu.

„Měl jsem možnost osobně sledovat průběh tohoto šampionátu přímo ve Vysočina areně, ale ještě častěji na televizních obrazovkách. Astejně jako ostatní diváci jsem byl nadšen nejen nasazením moderní techniky, ale především kreativním, pohotovým a vysoce profesionálním přístupem moderátorů, redaktorů, kameramanů, spolukomentátorů i všech dalších členů realizačního týmu, kteří často pracují v nesnadných klimatických podmínkách,“ uvedl ve svém dopise pro ČT Ertl.

Sdružení sportovních svazů ČR je druhou největší sportovní organizací v zemi. Zastupuje sedmnáct svazů. Jeho základnu nyní tvoří přibližně 620 tisíc členů.